0543 314 42 21
Telefon

Çoklu Yabancı Dil

Gelişen dünya düzeninde teknolojinin hızla gelişmesi ve uluslararası ilişkilerin her alanda ilerlemesine bağlı olarak iyi derecede yabancı dil bilmenin önemi her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak yaklaşımında, her çocuk ana dili dışında yabancılık çekmeyeceği en az iki yabancı dil öğrenmektedir. Bu gerçekten yola çıkan ve öğrencilerinin evrensel düşünebilmelerinde yabancı dilin önemini bilen Amaç Okulları, İngilizce öğretimini ana sınıfından başlayarak bir bütünlük içerisinde ekip çalışması anlayışıyla sürdürmektedir. İkinci yabancı dil olarak son derece stratejik öneme sahip iki dil olan  ve İngilizce dillerinin eğitimiyle öğrencilerimize çoklu yabancı dil ortamları sunulmaktadır. 
 
İletişimsel Yaklaşım baz alınarak oluşturulan İngilizce eğitim programımız okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini kazandırmaya yöneliktir. Çoklu Zekâ Kuramı çerçevesinde hazırladığımız çalışmalarımız; öğrencilerimizin yaş, gelişim özellikleri ve bireysel farklılıkları dikkate alınarak görsel ve işitsel materyallerle desteklenmektedir.
 
Avrupa Ortak Dil Başvuru Metni Ölçütleri doğrultusunda yabancı dilde okuduğunu anlayabilen, dili konuşup yazabilen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Amaç Okulları, bu hedefi gerçekleştirme için çalışmaktadır.
 
Günümüzde her alanda bilişim teknolojilerinin öneminin farkında olan Amaç Okulları dil eğitiminde de bu teknolojiden en üst düzeyde yararlanmaktadır. Bu kapsamda okulumuzda uygulamakta olduğumuz ACTIVE LEARN Online Platformu  İngilizce dil eğitimini geliştirmek üzere internet üzerinden  kullanılan çevrim içi İngilizce kitap okuma , ingilizce matematik ve ingilizce fen  programıdır. Öğrencilerimiz  üç binden fazla sayıdaki kitabı online olarak okuyarak kelime dağarcıklarını arttırıp dili aktif bir şekilde kullanır hale gelmektedir.